Acum: 19.00
A piacere • Lucrări din repertoriul clasic, cu o nuanță de weekend
Urmează: 21.00
Opera în interpretări de referință • Mari compozitori, mari interpreți.

 

Apoi: 0.00
Nocturn jazz • Portrete ale celor mai importanți oameni din jazz.

 


Festivalul George Enescu - interviuri in exclusivitate

Pianistul Nikolai Lugansky

Seria Mari orchestre ale lumii
14 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Konstantin Lifschitz
Seria Concerte camerale
14 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român >> detalii
Valentin Gheorghita
14 septembrie - "Concert de nota 10" la Focsani >> detalii
Pianistul Jean Yves Thibaudet
Seria Mari orchestre ale lumii
26 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Violonistul Eugene Ugorski
Seria Concerte camerale
14 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român >> detalii
Dirijorul Marek Janowski
Seria Mari orchestre ale lumii
25 si 26 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului
>> detalii
Violonistul Daniel Hope
Seria Concerte camerale "In memoriam Lord Yehudi Menuhin"
13 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român >> detalii
Pianista Elisabeth Leonskaja
Seria Concerte camerale
24 septembrie, ora 17, Ateneul Român >> detalii
Dirijorul Roberto Abbado
Seria Mari orchestre ale lumii
13 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Compozitorul Peter Ruzicka
Seria Spectacole de opera si balet
24 septembrie, ora 19.00, Opera Nationala Bucuresti
>> detalii
Pianistul si dirijorul Christian Zacharias
Seria Concertele de la miezul noptii
11, 12, 13 septembrie, ora 22.30, Ateneul Român >> detalii
Dirijorul Tugan Sokhiev
Seria Mari orchestre ale lumii
22 si 23 septembrie, ora 19,30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Rudolf Buchbinder
Seria Mari orchestre ale lumii
10 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Florin Raducanu
Seria Teme clasice în prelucrari moderne
22 septembrie, ora 19.30, Sala mica a Palatului >> detalii
Dirijorul Dmitrij Kitajenko
Seria Mari orchestre ale lumii
9, 10 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului. >> detalii
Pianistul Uri Caine
Seria Teme clasice în prelucrari moderne
Luni, 21 septembrie, ora 19.30, Sala mica a Palatului >> detalii
Violonistul Remus Azoitei
Seria Mari orchestre ale lumi
9 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Lucian Ban
Seria Teme clasice în prelucrari moderne
20 septembrie, ora 19,30, Sala Mica a Palatului >> detalii
Violonistul si dirijorul Maxim Vengerov
Seria Mari orchestre ale lumii
8 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Thomas Hoppe
Seria Enescu si contemporanii sai
19 septembrie, ora 11.00, Sala Mica a Palatului >> detalii
Dirijorul Giovanni Antonini
Seria Concertele de la miezul noptii
6 septembrie, ora 22.30, Ateneul Român
>> detalii
Compozitorul Peter Ruzicka
Silk Road Project
19 septembrie, ora 19,30, Opera Nationala Bucuresti >> detalii
Mezzo-soprana Marie-Claude Chappuis
Seria Concertele de la miezul noptii
6 septembrie, ora 22.30, Ateneul Român>> detalii
Dirijorul Mariss Jansons
Seria Mari orchestre ale lumii
19 septembrie, 20 si 24 septembrie, Sala Mare a Palatului >> detalii
Pianistul Fredrik Ullen
Seria George Enescu si contemporanii sai
6 septembrie, ora 11.00 - Sala mica a Palatului >> detalii
Dirijorul David Stern
Seria Concerte camerale
19 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român >> detalii
Violoncelista Marie Hallynck
Seria George Enescu si contemporanii sai
5 septembrie, ora 11.00 - Sala mica a Palatului >> detalii
Dirijorul si pianistul Murray Perahia
Seria Concerte camerale
15 si 16 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român >> detalii
Dirijorul Barry Douglas
Seria Concerte camerale
3 septembrie, ora 17.00, Ateneul Român. >> detalii
Dirijorul Vladimir Ashkenazy
Seria Mari orchestre ale lumii
15 septembrie si 16 septembrie, ora 19.30, Sala Mare a Palatului >> detali