Știri muzicale din țară
Înapoi
Pianistul Vlad Dimulescu la Filarmonica din Râmnicu Vâlcea
Publicat: luni, 22 Iunie
2026
, ora 0.00
Astăzi, 22 iunie 2026, Filarmonica "Ion Dumitrescu" din Râmnicu Vâlcea va găzdui concertul intitulat "În dulcele stil clasic".
Pe scenă vor evolua pianistul Vlad Dimulescu și Orchestra Simfonică a Filarmonicii, sub bagheta dirijorului Ciprian Teodorașcu.
Programul este alcătuit din Uvertura în stil italian în do major de Franz Schubert, Concertul nr. 4 pentru pian și orchestră de Ludwig van Beethoven și Simfonia nr. 39 de Wolfgang Amadeus Mozart.
Ora de începere este 19:00.
Teodora Ion