Știri muzicale din țară Înapoi

Pianistul Vlad Dimulescu la Filarmonica din Râmnicu Vâlcea

Publicat: luni, 22 Iunie 2026 , ora 0.00
Astăzi, 22 iunie 2026, Filarmonica "Ion Dumitrescu" din Râmnicu Vâlcea va găzdui concertul intitulat "În dulcele stil clasic".

Pe scenă vor evolua pianistul Vlad Dimulescu și Orchestra Simfonică a Filarmonicii, sub bagheta dirijorului Ciprian Teodorașcu.

Programul este alcătuit din Uvertura în stil italian în do major de Franz Schubert, Concertul nr. 4 pentru pian și orchestră de Ludwig van Beethoven și Simfonia nr. 39 de Wolfgang Amadeus Mozart.

Ora de începere este 19:00.

Teodora Ion