Știri muzicale din țară Înapoi

Final de stagiune la Filarmonica din Târgu-Mureș

Publicat: joi, 25 Iunie 2026 , ora 0.00
Astăzi, 25 iunie 2026, va avea loc concertul de închidere a stagiunii Orchestrei Filarmonicii din Târgu-Mureș, ce îi are soliști pe soprana Cristina Grigoraș și pe baritonii Erdős Róbert și György Levente.

Sub bagheta dirijorului Remus Grama, artiștii propun un program alcătuit din lucrări semnate de compozitorii Gioachino Rossini, Johannes Brahms, Dmitri Șostakovici, Jacques Offenbach și Wolfgang Amadeus Mozart, între alții.

Ora de începere este 19:00, iar locul de desfășurare - Palatul Culturii din Târgu-Mureș.
Ana Sireteanu