Știri muzicale din Bucuresti
Înapoi
Opera Comică pentru Copii prezintă astăzi trei spectacole
Astăzi, 24 noiembrie 2024, Opera Comică pentru Copii prezintă trei spectacole.
Începând cu ora 11:00, este propusă o adaptare pentru copii a celebrei opere mozartiene "Răpirea din Serai", în regia lui Cristian Mihăilescu. Scenografia îi aparține Bogdanei Pascal.
La orele 10:00, respectiv 12:00 au loc două reprezentații ale spectacolului cu musicalul "Heidi". Regia și versurile sunt semnate de Claudia Ciobanu, iar muzica și producția muzicală - de Andrei Neamțu. Participă trompetistul Sorin Nicolescu.
Pentru cei mai mici dintre spectatori, Opera Comică prezintă, de la ora 17:30, "Bubu în concert". Evenimentul reprezintă o continuare a proiectelor ce au ca protagonist personajul "Bubu" și scopul de a-i apropia pe copii de artă și spectacol de la cele mai mici vârste. Spectacolul, adresat celor cu vârsta cuprinsă între 1 și 3 ani, este interactiv și include atât jocuri muzicale, cât și participarea unor invitați speciali.