Câștigători concurs

Câștigătorii Concursului Național 'Ascultă 5 minute de muzică clasică' - secțiunea desene inspirate de muzică pentru elevii claselor primare

Publicat: luni, 13 Iunie 2016 , ora 12.21
 

UPDATE 16 iunie

Întrucât primii clasați în cadrul concursului au comunicat că nu doresc să beneficieze de premii, anunțăm că premiile vor fi acordate, conform regulamentului, următorilor clasați care au confirmat că vor participa la taberele oferite ca premiu.

Aceștia sunt:

Irina Crăciun - clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București, profesor Aurelia Berușca

Teodora Balcusz - clasa a III-a, Liceul teoretic Jean Louis Calderon din Timișoara, profesor Roxana Petrescu și Daniel Alex Milencovici

Ioana Gugu - clasa a III-a, Școala Genesis din București, profesor Cosmin Tuduran 

 ..........................................................................

Mai jos aveți la dispoziție lista cu primii 30 de copii în ordinea voturilor și a notelor primite. În conformitate cu regulamentul concursului, se iau în considerare numărul de voturi, în cazul voturilor egale, și a notei rezultate.

Câștigători ai celor trei tabere puse la dispoziție de sponsorul concursului, Himalaya Adventures, sunt:

Ilinca Vârgolici - clasa a III-a, Școala Genesis din București, profesor Cosmin Tuduran

Ioana Vârgolici - clasa a IV-a, Școala Genesis din București, profesor Ionela Militaru

Tudor Rabinovici - clasa a III-a, Școala Genesis din București, profesor Mirela Pascaru.

 În cazul în care un premiant nu dorește să beneficieze de premiu, acesta va fi acordat următorului clasat în ordinea voturilor.

Radio România Muzical mulțumește tuturor participanților și  în semn de apreciere a muncii depuse de cei mici și a calității desenelor realizate, le oferă tuturor diplome de participare la concurs. Diplomele vor fi trimise prin poștă, către secretariatul școlilor de unde provin elevii.

Galeria tuturor desenelor poate fi vizitată aici.  

Felicitări tuturor! 

Întrebare Voturi Scor
Vârgolici, Ilinca - clasa a III-a, Școala Genesis din București (II) 643 4.59
Vârgolici, Ioana, clasa a IV-a, Școala gimnazială Genesis din București 617 4.63
Vârgolici, Ilinca - clasa a III-a, Școala Genesis din București (I) 611 4.58
Rabinovici, Tudor, clasa a III-a, Școala gimnazială Genesis din București 475 4.56
Crăciun, Iris - clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București 421 4.51
Lăzărescu, Maria - clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București 295 4.50
Balcuzs, Teodora, clasa a III-a, Liceul Teoretic J.L. Calderon din Timișoara 275 4.57
Balcuzs, Teodora, clasa a III-a, Liceul Teoretic J.L. Calderon din Timișoara 273 4.53
Gugu, Ioana - clasa a III-a, Școala Genesis din București (II) 173 4.54
Gugu, Ioana - clasa a III-a, Școala Genesis din București (I) 171 4.53
Frățilă, Horațiu - clasa I, Școala Genesis din București 164 4.68
Alegre, Terec Natalia - clasa a III-a, Colegiul Tehnic Ana Aslan din Cluj Napoca 103 4.42
Kișescu, Șerban - clasa a III-a, Școala Genesis din București 101 4.37
Mărină Alexandra - clasa a III-a, Colegiul Tehnic Ana Aslan din Cluj Napoca 93 4.48
Pârvu, Alesia - clasa a III-a, Școala Genesis din București (II) 86 4.42
Mateescu, Maya - clasa a III-a, Școala Genesis din București 77 4.47
Florea, Tudor, clasa a IV-a B, Școala gimnazială Genesis din București 74 4.23
Boitoș, Ioana - clasa pregătitoare, Liceul Jean Louis Calderon din Timișoara 72 4.32
Setareh, Sara, clasa a III-a, Școala gimnazială Genesis din București 72 4.26
Incze, Marina - clasa a III-a, Colegiul tehnic Ana Aslan din Cluj Napoca 61 4.44
Pârvu, Alesia - clasa a III-a, Școala Genesis din București (I) 58 4.43
Alexandru, Diana - clasa pregătitoare, Liceul Jean Louis Calderon din Timișoara 56 4.55
Haită, Naomi, clasa a III-a, Liceul Teoretic J.L. Calderon din Timișoara 52 4.48
Humă, Ștefan, clasa a II-a, Școala gimnazială Genesis din București 48 4.48
Dinulescu, Livia -clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București 47 4.51
Băjan, Sorina Mihaela, clasa a II-a A, Școala gimnazială Ion Creangă din Buzău 43 3.88
Buzuloi, Luca - clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București (I) 40 4.53
Mate, Daira, clasa I, Școala gimnazială Genesis din București 40 4.48
Gabor, Geta - clasa a III-a, Colegiul Tehnic Ana Aslan din Cluj Napoca 40 4.45
Lefter, Vlad, clasa a IV-a, Școala gimnazială Genesis din București 39 4.56
Buzuloi, Luca - clasa I, Școala Nicolae Titulescu din București (II) 39 4.46
Băbiceanu, Ștefan, clasa a III-a, Școala gimnazială Genesis din București 38 4.55
Tudorică, Maria, clasa a IV-a, Liceul Teoretic J.L. Calderon din Timișoara 37 4.32