ACUM:
21.00
Scena europeană
Înregistrări sau concerte în direct.
Urmează: 23.30 Sunete contemporane Incursiune în lumea muzicii contemporane românești.
Apoi: 0.00 Adagietto În inima nopții, sonorități aduse din inima nopții...

Înapoi la: Emisiuni

Arhivă: Interpreții Festivalului George Enescu 2019

Emisiuni din 2019

August
Vineri, 30 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Joi, 29 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Miercuri, 28 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Marți, 27 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Luni, 26 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Vineri, 23 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Joi, 22 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Miercuri, 21 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Marți, 20 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Luni, 19 (1)
Interpreții Festivalului George Enescu 2019
Vineri, 16 (1)
Dirijorul Yuri Temirkanov
Joi, 15 (1)
Dirijorul Yuri Temirkanov
Miercuri, 14 (1)
Dirijorul Vlad Vizireanu
Marți, 13 (1)
Pianistul Gerhard Oppitz
Luni, 12 (1)
Dirijorul Fabio Luisi
Vineri, 9 (1)
Pianistul Jean Yves Thibaudet
Joi, 8 (1)
Violonistul Renaud Capuçon
Miercuri, 7 (1)
Armonia Atenea
Marți, 6 (1)
Violoncelistul Johannes Moser
Luni, 5 (1)
Dirijorul Tiberiu Soare
Vineri, 2 (1)
Pianistul Marc Andre Hamelin
Joi, 1 (1)
Orchestra Barocă din Freiburg, dirijor René Jacobs
Iulie
Miercuri, 31 (1)
Pianistul Leif Ove Andsnes
Marți, 30 (1)
Dirijorul Vasily Petrenko
Luni, 29 (1)
Dirijorul Horia Andreescu
Vineri, 26 (1)
Ansamblul Kremerata Baltica, dirijor Gidon Kremer
Joi, 25 (1)
Dirijorul Gabriel Bebeșelea
Miercuri, 24 (1)
Violonistul Ray Chen
Marți, 23 (1)
Pianista Alexandra Silocea
Luni, 22 (1)
Violonistul Maxim Vengerov
Vineri, 19 (1)
Tenorul Rolando Villazon
Joi, 18 (1)
Accademia Bizantina, dirijor Ottavio Dantone
Miercuri, 17 (1)
Pianista Yuja Wang
Marți, 16 (1)
Pianista Yuja Wang
Luni, 15 (1)
Dirijorul Myung Whun Chung
Vineri, 12 (1)
Pianista Elisabeth Leonskaja
Joi, 11 (1)
Violonistul David Grimal
Miercuri, 10 (1)
Pianista Alexandra Dariescu
Marți, 9 (1)
Dirijorul Ion Marin
Luni, 8 (1)
Pianistul Charles Richard Hamelin
Vineri, 5 (1)
Dirijorul Cristian Mandeal
Joi, 4 (1)
Dirijorul Emmanuel Krivine
Miercuri, 3 (1)
Pianistul Evgheni Kissin
Marți, 2 (1)
Violoncelistul Daniel Müller Schott
Luni, 1 (1)
Ansamblul 'Europa Galante' condus de Fabio Biondi
Iunie
Vineri, 28 (1)
Violonista Julia Fischer
Joi, 27 (1)
Violonista Tasmin Little
Miercuri, 26 (1)
Dirijorul Vladimir Jurowski
Marți, 25 (1)
Pianistul Szymon Nehring
Luni, 24 (1)
Dirijorul Lawrence Foster
Vineri, 21 (1)
Pianistul Denis Matsuev
Joi, 20 (1)
Mezzosoprana Joyce di Donato și dirijorul Gianandrea Noseda
Miercuri, 19 (1)
Violonista Patricia Kopatchinskaya
Marți, 18 (1)
Soprana Diana Damrau și harpistul Xavier de Maistre